Ambasadorzy

Damian Zdun

Założyciel i trener prowadzący ZDUN TRIATHLON TEAM. Przygodę ze sportem rozpoczął w Kaliskim Towarzystwie Kolarskim, a następnie rozpoczął starty w triathlonie. Na swoim koncie posiada duże doświadczenie zawodnicze w krajowych zawodach triathlonowych i wyścigach kolarskich. Inicjator popularnej w Kaliszu akcji Otwartych Treningów Biegowych, trener i instruktor pływania, zdobytą wiedzę i doświadczenie w 100% przekłada na pracę z podopiecznymi zrzeszonymi w ramach ZDUN TRIATHLON TEAM.

JERZY WLEKLAK

Jerzy Wleklak jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Po studiach został nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 14 w Kaliszu. Od 2000 roku prowadził grupę triathlonistów Uczniowskiego Klubu Sportowego Dziewiątka Kalisz. W latach 2004 – 2012 był trenerem Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Wielkopolsce.

Jerzy Wleklak uprawiał sport wyczynowy w sekcji lekkoatletycznej poznańskiej Warty. Zanim osiągnął pełnoletność kontuzja nie pozwoliła mu kontynuować kariery na bieżni. Nie rozstał się jednak ze sportem. W 1985 r., po ukończeniu Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, przeprowadził się do Kalisza, skąd pochodzi Jego małżonka. Był czynnym zawodnikiem w czasach, gdy Kalisz uchodził za stolicę rodzącego się w Polsce triathlonu. Od kilku lat startuje w kategorii Weteranów i na zawodach ogólnopolskich odnosi znaczące sukcesy.

MATEUSZ KAŹMIERCZAK

Mateusz Kaźmierczak: (ur. 1990) – trener triathlonu, były zawodnik, członek triathlonowej Kadry Narodowej 2006-2018r. Pochodzi z Kalisza, ukończył warszawską Akademię Wychowania Fizycznego, obecnie mieszka w Stolicy z żoną Hanią, zawodową triathlonistką. Związany ze sportem od dzieciństwa: jego pierwszą dyscypliną było pływanie, kolejną kolarstwo górskie. W wieku 14 lat rozpoczął treningi triathlonowe, a niedługo potem triathlon stał się jego życiową pasją. Rok 2018 był dwunastym i niestety ostatnim sezonem Mateusza w sporcie wyczynowym – zakończenie kariery zostało wymuszone odnawiającą się kontuzją stopy. Jego największe sukcesy to tytuł Mistrza Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim oraz 2 miejsce w Pucharze Azji w Kazachstanie w roku 2014, 13 miejsce na Pucharze Świata w Meksyku. Kolejny rok przyniósł mu 2 miejsce w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim oraz, dzięki udanym startom między innymi w Pucharach Świata, uzyskał pozycje najwyżej sklasyfikowanego polskiego zawodnika w rankingu światowym i olimpijskim. Udział w Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 był na wyciągnięcie ręki, niestety pierwsza poważna kontuzja stopy zniweczyła te plany. Uprawianie sportu na poziomie wyczynowym to 2-3 treningi dziennie oraz życie na walizkach, ale również okazja do zdobywania wiedzy i doświadczenia do roli trenera. Mateusz wybrał dla siebie taką rolę jeszcze przed zakończeniem kariery, obecnie realizuje się trenując aspirującą do startu na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024 żonę Hanię oraz kilkunastu triathlonistów startujących na dłuższych dystansach.

Paulina Klimas