JERZY WLEKLAK

 

Jerzy Wleklak jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Po studiach został nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 14 w Kaliszu. Od 2000 roku prowadził grupę triathlonistów Uczniowskiego Klubu Sportowego Dziewiątka Kalisz. W latach 2004 – 2012 był trenerem Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Wielkopolsce.

 

Jerzy Wleklak uprawiał sport wyczynowy w sekcji lekkoatletycznej poznańskiej Warty. Zanim osiągnął pełnoletność kontuzja nie pozwoliła mu kontynuować kariery na bieżni. Nie rozstał się jednak ze sportem. W 1985 r., po ukończeniu Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, przeprowadził się do Kalisza, skąd pochodzi Jego małżonka. Był czynnym zawodnikiem w czasach, gdy Kalisz uchodził za stolicę rodzącego się w Polsce triathlonu. Od kilku lat startuje w kategorii Weteranów i na zawodach ogólnopolskich odnosi znaczące sukcesy.  

MATEUSZ KAŹMIERCZAK

 

Mateusz Kaźmierczak: (ur. 1990) – trener triathlonu, były zawodnik, członek triathlonowej Kadry Narodowej 2006-2018r. Pochodzi z Kalisza, ukończył warszawską Akademię Wychowania Fizycznego, obecnie mieszka w Stolicy z żoną Hanią, zawodową triathlonistką. Związany ze sportem od dzieciństwa: jego pierwszą dyscypliną było pływanie, kolejną kolarstwo górskie. W wieku 14 lat rozpoczął treningi triathlonowe, a niedługo potem triathlon stał się jego życiową pasją. Rok 2018 był dwunmastym i niestety ostatnim sezonem Mateusza w sporcie wyczynowym – zakończenie kariery zostało wymuszone odnawiającą się kontuzją stopy. Jego największe sukcesy to tytuł Mistrza Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim oraz 2 miejsce w Pucharze Azji w Kazachstanie w roku 2014, 13 miejsce na Pucharze Świata w Meksyku. Kolejny rok przyniósł mu 2 miejsce w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim oraz, dzięki udanym startom między innymi w Pucharach Świata, uzyskał pozycje najwyżej skwalifikowanego polskiego zawodnika w rankingu światowym i olimpijskim. Udział w Igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 był na wyciągnięcie ręki, niestety pierwsza poważna kontuzja stopy zniweczyła te plany. Uprawianie sportu na poziomie wyczynowym to 2-3 treningi dziennie oraz życie na walizkach, ale również okazja do zdobywania wiedzy i doświadczenia do roli trenera. Mateusz wybrał dla siebie taką rolę jeszcze przed zakończeniem kariery, obecnie realizuje się trenując aspirującą do startu na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 żonę Hanię oraz kilkunastu triathlonistów startujących na dłuższych dystansach.

HANNA KAŹMIERCZAK

 

Hanna Kaźmierczak (ur. 1990) – zawodowa triathlonistka, wielokrotna członkini Kadry Narodowej. Pochodzi z Leszna, absolwentka stołecznej AWF, obecnie mieszka w Warszawie wraz z mężem, a jednocześnie trenerem, Mateuszem i dwoma kotami. Przygodę ze sportem rozpoczęła już w IV klasie szkoły podstawowej – najpierw trenowała pływanie, po paru latach uwagę skierowała na aquathlon i triathlon. Rok 2018 był jej dwunastym sezonem startowym. Największe osiągnięcia Hani to tytuł Mistrza Polski w aquathlonie w 2014, 3 miejsce w triathlonowych Mistrzostwach Polski na dystansie supersprint w 2015 a także miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów Pucharu Europy ITU. Od 2015 Hania jest żołnierzem zawodowym, reprezentuje z sukcesami polską armię w triathlonowych zawodach wojskowych. Kariera sportowa nie przeszkadza jej w kontynuowaniu edukacji w dziedzinie fizjoterapii, choć priorytetem na najbliższym roku jest kwalifikacja do Igrzysk Wojskowych i wywalczeniem tam jak najwyższego miejsca dla Wojska Polskiego w Chinach. 

MARIUSZ OLEJNICZAK

 

Ze sportem związany od dziecka, a do wzięcia udziału w triathlonie został namówiony miedzy innymi przez św. pamięci Mariana Adama Walczaka i w 1999 roku po raz pierwszy wystartował w Zalewie Szałe na dystansie 600 pływania, 15km roweru i 3km biegu. W tym samym roku zapisał się do klubu triathlonowego Delfin Kalisz gdzie, pod czujnym okiem Jurka Wleklaka rozwijał swoją pasję. W ostatnich latach systematycznie stawał na podium w zawodach miedzynarodowych, na dystansach Ironman i 1/2 Ironman w swojej kat wiekowej oraz klasyfikacji generalnej. Największym osiągnięciem Mariusza było ustanowienie najszybszego czasu uzyskanego przez reprezentanta Polski na trasie legendarnych zawodów Ironman World Championship na Hawajach w 2018 które ukończył na 6 miejscu w kat wiekowej z czasem 8.46min.