Powrót do korzeni

Jedną z pierwszych imprez triathlonowych w Polsce była impreza w Kaliszu. W 2019 wróciliśmy do tych korzeni i wspólnie z zawodnikami napisaliśmy historię triathlonu w tym mieście od początku. Analogicznie do 2019 – w 2020 zapraszamy do Kalisza na dystanse: ¼ , 1/8 oraz sztafety na ćwiartce. CALISIA Triathlon to pływanie w czystych wodach Prosny, malownicza i ciekawa trasa kolarska bez wielu przewyższeń oraz idealna trasa biegowa wzdłuż rzeki. CALISIA Triathlon to rozbudowane pakiety startowe, bogata strefa finiszera oraz sportowa atmosfera miejskiej imprezy. Podsumowanie sezonu w Kaliszu to impreza dla wszystkich. Bieg dla dzieci z przeszkodami, strefa expo i strefa finiszera, gdzie zapraszamy z całymi rodzinami. Warto przyjechać do Kalisza i wystartować w nowej odsłonie tej historycznej imprezy. O sportową atmosferę zadbają nie tylko organizatorzy, ale przede wszystkim mieszkańcy miasta, którzy pojawią się w rejonie kaliskiego Aquaparku, gdzie zlokalizowany będzie start, meta oraz strefa zmian. I edycja imprezy udowodniła, że Kalisz zasługuje na miano stolicy tego sportu! Zapraszamy do gościnnego Kalisza aby poznać to miasto i wziąć udział w sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.
Zapisz się
CALISIA TRIATHLON 2019 official movie!

Zapraszamy do oficjalnego filmu z CALISIA TRIATHLON 2019! Raz jeszcze dziękujemy kibicom, wolontariuszom, władzom miasta i sponsorom oraz partnerom! Bez Was nie byłoby tej imprezy i klimatu! Kalisz. Dopisz swoją historię. – widzimy się w 2020!!!! Produkcja imprezy: APS Agency Produkcja wideo: Adam Grygiel oraz Gogo Lokert

Opublikowany przez Triathlon Kalisz Piątek, 13 września 2019

Dlaczego właśnie Kalisz

Kalisz to bardzo ciekawe miasto z tradycjami. Położony na skrzyżowaniu szlaków handlowych łączących północ kontynentu z południem, zamożny Zachód z orientalnym Wschodem, przez dwa ostatnie tysiąclecia był miejscem obecności wielu ludów, narodów, religii i kultur. Był świadkiem wielu znakomitych wydarzeń w dziejach państwa polskiego. Był także miejscem, gdzie swój rodzinny dom znalazło wielu przybyszów z różnych zakątków Europy.

Kliknij więcej

Triathlon to sport rodzinny

Triathlon Kalisz to rodzinne święto sportu. Dla dorosłych – impreza triathlonowa, dla najmłodszych – rywalizacja biegowa. Ponadto na imprezie – rozbudowana strefa expo, zajęcia aqua aerobiku na basenie czy unikalny pokaz flyboardu wykonany przez Latające Papcie. Warto przyjść, kibicować na naszej imprezie i aktywnie spędzić ten dzień.

Kliknij więcej

Baza noclegowa w Kaliszu

Zapraszamy do Kalisza nie tylko na imprezę sportową, ale także na spędzenie weekendu w tym ciekawym mieście. Rozbudowana baza noclegowa, ciekawe zabytki, liczne atrakcje dla turystów – to wszystko w zasięgu ręki.

Kliknij więcej

Do Triathlonu Pozostało: